Pokój młodzieżowy dla dziewczyny – pomysły

Wiek dojrzewania to trudny okres. Zmieniają się wtedy poglądy, poznaje się dużo nowych osób, a w tym wszystkim trzeba znaleźć czas na naukę. Również pokój dla nastolatki powinien być odpowiednio urządzony, tak by się w nim dobrze czuła. Już nie tylko rodzice urządzają taki pokój, ale przede wszystkim dziecko. Zatem co powinno się znaleźć w pokoju dla nastolatki?

Jaki wybrać kolor ścian?

Pokój dla nastolatki może być urządzony w różnym stylu. Jednak to ona sama powinna zdecydować jak ma wyglądać tak, by odzwierciedlał jej pasje i zainteresowania. Kolor ścian powinien być dostosowany do charakteru nastolatki. Musi się ona czuć w nim komfortowo zarówno podczas nauki, odpoczynku i spotkań z przyjaciółmi. Kilkunastoletnie dziewczęta przeważnie uciekają już od utożsamianego z dzieciństwem różu. Z chęcią za to sięgają po biel i odcienie szarości. Trzeba też pamiętać, że obecnie odchodzi się od malowania wszystkich ścian w tym samym kolorze, a rozwiązaniem, które zyska poparcie młodej dziewczyny, będzie wykorzystanie na jednej z nich mocnego akcentu kolorystycznego. Na przykład jedną ścianę możemy pomalować w kolorze fioletowym, a pozostałe na biało.

Meble i dodatki

Pokój młodzieżowy dla dziewczyny powinien mieć dużą garderobę. Część dziewczyn w młodzieńczym wieku wiele kombinuje z ubiorem i dodatkami. Wtedy też często kształtuje się ich styl ubioru. Dlatego najlepszym rozwiązaniem będą wielofunkcyjne meble. Powinny być one użyteczne i wkomponowywać się w charakter pokoju. Co więcej, meble powinny zawierać dużą liczbę szafek, szuflad i półek, aby nastolatka mogła pomieścić w nich książki, ubrania i inne akcesoria. Jeżeli dany pokój jest duży to można także dokupić toaletkę, w której dziewczyna trzymałaby swoje kosmetyki. Łóżko także powinno być dostosowane do wielkości pokoju. Z ciekawych dodatków, które ożywią pokój będą różne poduszki, pościel, dywan. Kolor wykładziny powinien być niewiele jaśniejszy bądź ciemniejszy od koloru ścian i najlepiej jakby był do niego zbliżony. Natomiast pościel lub poduszki mogą być w wyrazistych i rzucających się w oczy kolorach. Ściany można ozdobić obrazami lub plakatami idoli. Dodatkowo, np. na parapecie można umieścić – bardzo modne ostatnio – cotton balls, czyli lampki kulki. Jeżeli nastolatka lubi zieleń to warto, by w jej pokoju znalazły się kwiaty doniczkowe lub cięte.

Oświetlenie

Bardzo ważne jest, by pokój młodzieżowy dla dziewczyny być dobrze oświetlony. Nastolatka dużo czasu poświęca na odrabianie lekcji i naukę dlatego pokój musi być jasny. Pomieszczenie powinno być jasne i mocno doświetlone światłem dziennym. Biurko należy oświetlić lampą. Światło nie powinno znajdować się za plecami.

Urządzenie pokoju dla nastolatki to nie lada wyzwanie. W pokoju młodzieżowym dla dziewczyny obowiązkowo musi znaleźć się kącik do nauki, spania i odpoczynku. Ważne jest, by nastolatka sama powiedziała czego oczekuje i jaki pokój się jej podoba. Ważny jest zarówno dobór koloru ścian, mebli, jak i dodatków. Nastolatka we własnym pokoju musi czuć się dobrze i bezpiecznie.

One Comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *