Niskobudżetowe rośliny z grupy Dieffenbachii są tak łatwe w utrzymaniu

Jeśli chcesz dodać trochę zieleni do swojej przestrzeni, ale nie chcesz spędzić więcej niż pięć minut tygodniowo na pielęgnowaniu roślin doniczkowych, zdobądź kilka dieffenbachias. Są jednymi z najbardziej rozpoznawalnych i powszechnie dostępnych roślin doniczkowych, a także bardzo łatwo utrzymać je przy życiu. Umieść je w swojej sypialni i prawie zapomnij o nich.

Różne odmiany

Dieffenbachie mają grube łodygi i efektowne, wyprostowane liście, które są w środku zielone i kremowe lub żółte. Większe rośliny dobrze pasują do donicy, a mniejsze są idealne na blat lub parapet. Występują w wielu różnych odmianach i odmianach, różniących się rozmiarem i kształtem liści oraz kolorami. Dieffenbachia amoena (z odmianami takimi jak “Tropic Snow”) i Dieffenbachia bowmannii (odmiany takie jak “Camilla” i “Marianne”) to dwie główne odmiany.

Lekkie

Dieffenbachias najlepiej radzą sobie z jasnym, przefiltrowanym światłem, choć często są tolerancyjni w sytuacjach słabego oświetlenia. Często obracaj doniczkę.

Lokalizacja

I jak większość tropikalnych roślin doniczkowych, dieffenbachias preferuje ciepło i wilgoć. Chroń je przed przeciągami, jak najlepiej. Jeśli zauważysz, że końcówki liści brązowieją, może to oznaczać, że wilgotność jest zbyt niska. Aby zwiększyć wilgotność, pogrupuj swoją dieffenbachię z innymi roślinami doniczkowymi lub umieść ją w wypełnionej żwirem tacy wody. (Kamyki mają podnieść doniczkę ponad linią wody, aby korzenie nie zgniły).

Woda

Podlewanie jest bardzo proste dzięki dieffenbachiom: zachowaj spójność i nie przesadzaj. Zawsze upewnij się, że gleba jest sucha kilka cali w dół przed podlewaniem. Dieffenbachias nie lubią rozmoczonej gleby, więc najlepiej jest zachować ostrożność i pozwolić im trochę wyschnąć, jeśli nie masz pewności.

Nawóz

Dobrym pomysłem jest nawożenie dieffenbacha co najmniej kilka razy w roku, maksymalnie raz na miesiąc, aby zachęcić do nowego wzrostu. Zastosuj nawóz płynnego nawozu domowego zgodnie z instrukcją opakowania.

Toksyczność

Dieffenbachie są toksyczne, jeśli zjesz jakąś część liści, łodygi lub korzeni – może to spowodować ból, obrzęk i trudności w połykaniu. Trzymaj rośliny poza zasięgiem twoich zwierząt i dzieci.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *